Німіють зап’ястки рук

З цим питанням до лікарні звертаються багато пацієнтів. Виникає таке неприємне, але зазвичай нетривалий відчуття через передавлення нервових закінчень. Найчастіше такий симптом не небезпечний. Німіють зап’ястки рук із-за того, що людина довго знаходиться в незручному або в неприродному положенні. В результаті цього відбувається защемлення, кров надходить у руку з працею і кінцівка може онеметь. У цьому випадку людині достатньо трохи розробити занімілу частина тіла, і все повернеться в норму.

Зміст статті:

Якщо оніміння кінцівок — явище часто і звичне, або якщо воно супроводжується сильною тривалої болем, то потрібно відвідати лікаря негайно. Подібні симптоми можуть бути показниками важких хвороб. Такі ознаки виявляються при остеохондрозі, хворобах артеріальних судин, атеросклерозі. Провокатором подібних відчуттів також є неправильний приплив крові або защемлення нерва. При тривалому онімінні впоратися з неприємними відчуттями шляхом простих маніпуляцій не можна. Якщо у людини німіє ліва рука від ліктя повністю, це може бути ознакою пошкодження зап’ястного каналу.

Первинні причини захворювання зап’ясткових суглобів

В наш час оніміння кінцівок — це поширене захворювання. Причина такого симптому — стиснення серединного нерва. Якщо вчасно не розпочати лікування, то результати можуть бути дуже плачевними. Спочатку у пацієнтів починають німіти пальці, потім вся долоню, потім кисть, з часом оніміння поширюється по всій руці. Чим довше пацієнт не відвідує лікаря, тим сильніше у нього починають виникати болючі відчуття вдень і під час сну. При підніманні рук вгору біль може посилюватися.

Ниючі відчуття в кистях можуть виникати при постійному перебуванні в одній і тій же незручній позі. Часто причиною подібного відчуття можуть стати проблеми з попереком. Якщо у людини є пошкодження хребта, то затиснений нерв в попереку здатний віддаватися болем в руці.

 

Здавлювання зап’ястного нервового каналу викликає поколювання і оніміння кінцівок

Поразка зап’ястного каналу провокує знерухомлення зап’ясткових суглобів у 70 % людей. При такої хвороби піддаються ураженню перші 3 пальця на руці в процесі здавлювання середнього каналу. Спровокувати ця недуга може тривале сидіння за робочим столом. У хворого починають німіти спочатку пальці, а потім вся кисть.

Німіє зап’ястковий суглоб правої руки у пацієнтів, у яких в організмі не вистачає вітаміну В12. Він відповідає за нормальне функціонування нервових волокон. Якщо його дуже мало в організмі людини, то пацієнт починає швидко втомлюватися, постійно відчуває слабкість, а при незначній роботі кистями відчуває сильний біль. Такий симптом сприяє підвищеній дратівливості.

Німіє зап’ястковий суглоб правої руки і внаслідок наявності у пацієнта хвороби Рейно. В області кисті відбувається порушення кровообігу, і пацієнт відчуває довгу тривалий біль, що супроводжується онімінням. Є багато причин виникнення такого захворювання. В першу чергу це тривалий стрес, нікотинове або алкогольне отруєння, спадковість. У деяких ситуаціях оніміння кисті при такої хвороби буває спровоковано переохолодженням, тривалим перебуванням під сонцем. У групі ризику перебувають жінки до 30 років.

Крім оніміння, при хворобі Рейно у людини синіють і швидко стають холодними пальці. Якщо не лікувати цю недугу, то він може поширитися на інші частини тіла (ноги, ніс, вуха, підборіддя).

Вторинні причини ураження кистей рук

Облітеруючий ендартеріїт здатний стати причиною тривалих болів і тимчасового оніміння. При цьому недугу відбувається ураження судин кінцівок. В результаті утруднюється відтік крові, який провокує часткове або повне оніміння. Якщо вчасно не вжити заходів, то оніміння буде прогресувати і здатне привести до гангрени.

 

Причиною дискомфорту можуть стати патологічні зміни хребта в області попереку

Причини оніміння можуть бути різними, але досить часто серед вторинних провокаторів неприємних відчуттів зустрічається нейропатія. Подібний недуга вражає нерви. В результаті відбувається порушення роботи нервових каналів. Крім оніміння, пацієнт відчуває свербіж, печіння, поколювання і стягання шкіри на пальцях кистей. Часто оніміння кисті супроводжується сильним тривалим онімінням і різким больовим синдромом. Причини такого самопочуття бувають різні. Провокувати нейропатію може діабет, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит.

Нерідко оніміння зап’ясткових суглобів супроводжує ішемічний інсульт. Поразка хребетної і мозочкової артерії може провокувати подібні відчуття. Біль може бути нерідко спровокована гіпервентиляцією. Супроводжується таке захворювання постійним перебуванням в страху, тривозі, нестачею повітря, прискореним диханням. Причини неприємних відчуттів можуть критися в защемленні судин. Подібні болі супроводжуються коліками ураженої частини. Цей симптом вказує на те, що у хворого серйозні проблеми зі здоров’ям, які необхідно усувати відразу.

У оніміння кистей рук можуть бути різні наслідки. Якщо поразка несильно, то буде незначне порушення кровообігу. Якщо недуга запущений і лікування не буде розпочато вчасно, то подібна халатність здатна стати причиною розвитку гангрени.

Повне або часткове оніміння

 

Дискомфорт після пробудження може бути причиною неправильного положення рук під час сну

Найчастішою причиною виникнення хворобливих захворювань такого характеру є перетискання нервів і судин м’язами. Так як цей пучок судин відповідає за нормальне функціонування зап’ястя і руки в цілому, спостерігаються дефекти в її працездатності. В процесі передавлення нервового каналу може боліти не тільки в зап’ясткових суглобах, але і вся ліва або права рука від ліктя до кисті. При виявленні таких симптомів необхідно звернутися до лікаря. Він зможе шляхом пальпації визначити істинний джерело болю і призначити лікування.

У деяких випадках у пацієнта болить плече, а разом з ним і вся рука з-за запальних процесів, які відбуваються в шийному відділі хребта. Рідко причиною подібних відчуттів може бути біль у попереку. Спровокувати погане самопочуття пацієнта можуть різні хвороби, але всі вони пов’язані однією загальною причиною появи — перебування людини довгий час у неприродній позі і зайве навантаження на суглоби.

Хворобливі відчуття в попереку не завжди провокують оніміння рук. Причиною оніміння може бути постійна перевтома кінцівок.

Точно такі симптоми спостерігаються у пацієнтів при остеохондрозі. А розвиватися це захворювання стало в епоху комп’ютеризації. Чим більше часу людина проводить, сидячи в одному положенні перед комп’ютером, тим більше напружується його хребет, з’являється біль у попереку. А у багатьох випадках вона провокує болі в плечах, шийному відділі спини, оніміння рук.

Якщо людина протягом декількох годин безперервно друкує, переставляє які-небудь предмети, піднімає важкі речі, то це може спровокувати порушення притоку крові, сильне стомлення, біль та оніміння кінцівок. Деяким пацієнтам після таких тривалих фізичних навантажень важко навіть стиснути руку в кулак або вчинити будь-яку невелику маніпуляцію. Німіє рука в такому випадку спочатку практично непомітно і дуже рідко.

Більш яскраво виражені болі в суглобах, зап’ястях і в ліктях. З часом хворобливі відчуття починають збільшуватися, і оніміння відбувається все частіше. Жінки більш схильні до таких спазматичним болів, чим чоловіки. У групі ризику перебувають люди від 35 до 55 років.

Оніміння колін і ступень

У пацієнтів іноді болить коліно з різних причин. Провокує появу такого симптому вік, а також і зміни, які при цьому відбуваються в організмі: ослаблення зв’язок, деформація суглобів, руйнування хрящової тканини. Подібні проблеми доставляють безліч незручностей. Неважливо, в якому віці у вас оніміло коліно, це привід відвідати лікаря. Порушення чутливості потрібно лікувати, тим більше що це може бути пов’язано не з віковими змінами, а з деструктивними процесами в хребті.

У багатьох випадках у пацієнтів іноді німіє поперек. Такий симптом наздоганяє людину досить рідко і не особливо турбує, але з часом оніміння поширюється і на інші частини тіла, в першу чергу на ноги. Прояв такого симптому може бути знаком, що в поперековому відділі спини відбулося порушення, яке потребує лікування. Це може бути:

 • запалення;
 • зміщення хребця;
 • защемлення нерва;
 • остеохондроз;
 • міжхребцева грижа.

Періодичність і характер хворобливих відчуттів можуть бути різними в залежності від того, що став провокатором подібного стану. Якщо у пацієнта болять ноги під час сну, відчувається постійна млявість у кінцівках, зводять коліна і німіють ноги в цілому, то це явні ознаки міжхребцевої грижі. Біль у такому разі починає прогресувати, якщо людина нахиляється, довго стоїть або сидить, робить прості маніпуляції. Набагато рідше у пацієнта німіє коліна, стегна і ступні внаслідок інших причин (наприклад, діабету).

Перед проявом таких симптомів у пацієнтів часто спочатку німіє поперек. У цьому випадку перш чим призначати лікування, лікар може зажадати результати рентгена хребта. Але не завжди цього дослідження буває достатньо. Для постанови діагнозу використовують МРТ та інші додаткові способи діагностики.

Хронічна біль у попереку і часте оніміння ніг можуть бути ознакою радикуліту в гострій або хронічній формі. Варто звернутися до лікаря при перших симптомах і пройти діагностику як можна раніше. Своєчасно розпочате лікування зможе принести більший ефект.

Купірування болю і усунення недуги

Якщо у пацієнта під час сну або вдень спостерігаються сильні болі і явні ознаки радикуліту, артрозу або остеохондрозу, то починати лікування потрібно як можна швидше. Після діагностики і визначення причини захворювання необхідно приступати до лікування. Призначити курс реабілітації при остеохондрозі або будь-якої іншої хвороби може тільки лікар.

 

В першу чергу пацієнтам прописуються медикаментозні препарати. Їх дія спрямована на усунення больового синдрому, оніміння, запобігання спазму м’язів, відновлення нормальної циркуляції крові, виведення токсинів з організму. Крім основного курсу медикаментів лікар може прописати пацієнту певні вітаміни і мінерали. Вони будуть плідно впливати на усунення запалення та відновлення нормального функціонування пошкодженої зони.

Якщо у пацієнта болить плече, коліна, лікті або кисті, то йому можуть прописати мануальну терапію. Таке місцевий вплив дуже плідно впливає на запобігання розвитку захворювання. Маніпуляції запобігають відкладення солей на суглобах, відновлюють еластичність м’язів і зв’язок, усувають набряк пошкодженої області. Мануальна терапія сприяє відновленню нормального обміну речовин і кровообігу, харчування кінцівок.

Будь-які види ультразвукових впливів на організм можуть позитивно вплинути на стан пацієнта. Це може бути магнітотерапія, лікування лазером, вплив за допомогою ультразвуку. Після курсу таких процедур у пацієнта починається відновлювальний процес у тканинах, поліпшення притоку та відтоку крові.

Лікувальна гімнастика і народна медицина — хороші додаткові засоби лікування при остеохондрозі, радикуліті, ревматизмі та інших хворобах, що провокують біль та оніміння кінцівок. Такі способи реабілітації сприяють зміцненню м’язів, відновлення імунітету і зміцненню загального стану здоров’я.

Народні засоби лікування

При остеохондрозі і онімінні кінцівок необхідно застосовувати засоби народної медицини. Це прості і доступні рецепти, які стануть відмінною підмогою класичного медикаментозному лікуванню. Хворі ділянки тіла потрібно прогрівати. Тому візьміть гарбузову кашу і відваріть її. Вона ідеально підходить для теплого компресу. Накладіть масу на весь ниючий ділянка руки, загорніть харчовою плівкою і укутайте шарфом. Залиште компрес на всю ніч.

Для настоянки від болю в пальцях візьміть 3 квашених огірків, 3 стручка гострого перцю ½ л горілки. Дрібно наріжте огірки та перець. Залийте компоненти горілкою (можна замінити спиртом). Дайте суміші настоятися 1 тиждень в сухому темному місці. Процідіть настій і наносите його кожен день ввечері на кисті рук. Добре розтирайте ліки, щоб воно краще вбралося.

Візьміть 200 г чорного меленого перцю і залийте 1 л оливкової або рослинного масла. Поставте суміш на вогонь і варіть 25-35 хвилин на повільному вогні. Постійно перемішуйте суміш. Як тільки відчуєте, що руки або ноги починають німіти, активно розітріть їх цією маззю. Загострення симптому піде практично відразу.

Контрастні ванни добре допоможуть при тривалих болях та оніміння тіла. Можна приймати повністю контрастний душ, а можна налити в 2 невеликі ванночки воду: в першу — гарячу, у другу — холодну. Тепер по черзі опускайте руки спочатку в першу ванну, потім у другу. Тримати руки в кожній потрібно не менше 2-3 хвилин. Перш чим опустити руки в другу ванну, зачекайте 1 хвилину. Протягом дня повторюйте таку процедуру 4 рази. Під час прийняття гарячої ванни постарайтеся розробляти пальці. Для цього сильно натискайте ними на дно ванни, а також стискайте і розтискайте.

Гімнастика для рук і ніг

Якщо у вас часте і тривале оніміння кінцівок, то це означає, що кров погано надходить до кистях і стопах. У такій ситуації пацієнта необхідно розробляти кінцівки хоча б 2 рази в день. Є простий комплекс гімнастичних вправ, які допоможуть поліпшити кровообіг і повернути хороше самопочуття.

Для виконання першої вправи ляжте на підлогу, підніміть руки вгору і 100 разів стисніть і розтисніть кулаки. Після цього опустіть кисті вниз і дайте їм відпочити. Тепер підніміть ноги перпендикулярно підлозі. Здійсніть по 50 кругових рухів стопами спочатку в одну, потім в іншу сторону. За цей час ваші кисті встигнуть відпочити. Тепер повторіть стискання і розтискання кистей, не відриваючи їх від підлоги.

Підніміться з підлоги і встаньте біля стіни. Поверніться до неї обличчям і підніміть руки вгору. Відчуйте свій хребет і потягніться вгору за руками. Проведіть у такому положенні 1-2 хвилини. Після цього дайте тілу трохи відпочити. Повторіть вправу 3 рази. Тепер встаньте рівно і випрямити спину. Заведіть руки назад і зімкніть їх в замку. Постарайтеся зробити захоплення як можна більше. Тримайте руки за спиною протягом 1 хвилини. Трохи відпочиньте. Повторіть вправу 5 разів.

Шишка на кисті руки

Шишка на руці часто з’являється несподівано, незалежно від віку та особливостей трудової діяльності людини. При виявленні новоутворення слід звернутися до лікаря, оскільки необхідно контролювати збільшення розмірів пухлини.

Зміст статті:

Якщо не звертати на наявність шишки уваги, згодом це може призвести до розвитку серйозних недуг. У цьому випадку лікувати хворобу буде в кілька разів складніше.

Причини утворення шишки

 

Причин, внаслідок яких з’являється шишка, досить багато. Основними з них можна вважати наступні.

 • Тривалі фізичні навантаження. Саме вони є головною причиною виникнення шишок на руці. До утворення пухлини може призвести навіть неправильне положення кисті руки на комп’ютерної миші.
 • Бурсит — захворювання запального характеру в м’яких тканинах навколо суглобів. Воно піддається лікуванню практично на будь-якій стадії, однак доцільніше почати терапію на ранніх етапах хвороби, щоб виключити таке ускладнення, як шишка на зап’ясті.
 • Хронічний запальний процес, що став причиною скупчення рідини, наприклад, у суглобах пальців рук. Самостійно ця рідина не піде навіть при використанні лікарських препаратів. Тому затягувати з походом до лікаря не варто, адже запущений запальний процес може поширитися далі, вплинувши на чутливість м’яких тканин.

Шишка на зап’ясті може утворитися навіть при разовій перевантаження руки. Досить часто з’являється новоутворення після перенесених травм, зокрема, переломів або сильних ударів. Особливу роль відіграє спадковий фактор, схильність до хвороб суглобів. У цьому випадку стан опорно-рухової системи слід постійно контролювати, проходити планові огляди у лікаря і е нехтувати заходами профілактики.

Якщо отриманий забій викликає деяке занепокоєння, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Промацавши тканини, він призначить препарат, при прийомі якого шишки на руці швидко зникнуть.

Нетрадиційні лікарські засоби

Нетрадиційна медицина пропонує ряд ефективних рецептів, доступних кожному. Один з методів зцілення — це усунення шишок на руці за допомогою мідної монети. Мідь благотворно впливає на запальні процеси, сповільнює їх. Монета попередньо обробляється антибактеріальним засобом і поміщається в сольовий розчин, де має пролежати кілька годин. Після закінчення цього часу монету кріплять на кисті руки і не знімають протягом декількох тижнів.

Особливо ефективними такі маніпуляції будуть в перші кілька днів після того, як з’явилася шишка, поки вона не встигла огрубеть. Примативать монетку потрібно дуже щільно, але не порушуючи кровообігу. Якщо забинтованная рука почала німіти або змінився її колір, пов’язку слід злегка ослабити. Оптимально підходить для цих цілей еластичний бинт, надійно фіксує монету.

При запущеному захворюванні на руку може бути накладено 70% спиртовий компрес. Найчастіше його роблять на ніч, даючи шкірі вдень відпочити. Наважуючись на таке лікування, слід перевірити чутливість шкіри, завдавши на неї спирт в незначних кількостях. Якщо на руці виявляться плями червоного кольору, від застосування даного методу варто відмовитися.

Ефективним засобом проти шишки на кисті є настоянка з квіток календули, залитих горілкою і настояних протягом тижня. Розташований, наприклад, на зап’ясті лівої руки, такий компрес надає ще й зігріваючу дію. Календула має яскраво виражену антибактеріальну і загоюючим ефектом, що може призвести до легкого поколювання. Курс лікування становить від 10 днів до 2 тижнів. Якщо за цей період поліпшення не настало, фахівці рекомендують звернутися до інших методів терапії.

Загальноприйняті методи терапії

Перш чим лікувати шишки на суглобах, пацієнт повинен пройти повне обстеження. Спочатку буде зроблений рентгенівський знімок, який повинен спростувати наявність злоякісних утворень. Далі піде УЗД, необхідне для локалізації місця пухлини та виявлення її структури. І тільки після того, як буде отримана повна клінічна картина, лікар ще раз огляне руку і призначить лікування. Залежно від ступеня занедбаності хвороби можуть використовуватися різні терапевтичні методи.

Невелику пухлину лікують за допомогою фізіотерапії

 • Фізіотерапія. Призначається, якщо хвороба знаходиться в зародковій стадії. Займе таке лікування не менше місяця, але і пройде абсолютно безболісно і навіть приємно.
 • Прокол. Освіта на руці проколюється спеціальним шприцом, з допомогою якого рідина видаляється з шишки. Після процедури суглоб фіксується спеціальним бандажем, для того щоб виникла порожнину повністю заросла, а рідина з суглоба в неї не надходила.
 • Найбільш радикальний метод лікування освіти на руці — хірургічне втручання. Після операції призначається безліч процедур, спрямованих на те, щоб будь-якими шляхами запобігти рецидив.

До оперативного втручання лікарі вдаються вкрай рідко, намагаючись обійтися більш простими методами. Завдання пацієнта — неухильно виконувати всі приписи, щоб не дати хворобі ні єдиного шансу.

Тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба

Що являє собою тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба і як його лікувати? В організмі людини є безліч сухожиль. Запальний процес в сухожиллях називається тендовагінітом. Хвороба має гостру і хронічну стадію. Розрізняють інфекційне та асептичний перебіг захворювання.

Зміст статті:

Патологічний процес найчастіше зачіпає кисті, передпліччя, стопи. Часто виникає тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба. Хвороба також може вражати сухожилля плечового, ліктьового або гомілковостопного суглобів.

Причини і симптоми захворювання

Тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба має назву синдром Карвіна, або запалення зап’ястя. При такому пошкодженні товщають сухожилля на кисті і на великому пальці руки. Хвороба починається різко, іноді може привести до омертвіння сухожиль.

Біль локалізується на кисті, але може поширюватися і на плече. Больові відчуття можуть посилюватися вночі. Іноді болі можуть бути дуже сильними. Вони виникають при обертанні зап’ястям або при русі великого пальця. Інші симптоми ураження променево-зап’ясткового суглоба: оніміння, поколювання, хрускіт в ураженій області при ворушіння пальцями. Запалення зачіпає сухожилля, яке відповідає за великий палець руки. Невелике полегшення приносить струшування рукою або масаж.

Тендовагініт іноді називають професійним захворюванням. Вважається, що її поява пов’язана з певними видами робіт, при яких м’язи руки, зокрема, кисті, знаходяться в постійній напрузі.

Надмірне навантаження м’язів веде до розвитку недуги. Часто від тендовагинита страждають ті люди, які не отримували травм, але за родом своєї діяльності змушені здійснювати однакові рухи протягом тривалого часу, використовуючи при цьому одну і ту ж групу м’язів.

До групи ризику належать:

 • вантажники;
 • машиністи;
 • піаністи;
 • робітники важкої промисловості.

Дане захворювання можуть спровокувати травми. Тендовагиниту, як правило, схильні лижники і ковзанярі. У цих спортсменів можуть пошкоджуватися сухожилля плечового, гомілковостопного та інших суглобів.

Різна локалізація тендовагінітів

Тендовагініт плечового суглоба виникає при травмах або перенапруженні верхніх кінцівок. Відбувається розрив сухожилля та оболонки. Ушкодження можуть викликати гострий запальний процес, що призводить до обмеження рухливості з’єднання.

Часті невеликі травми провокують розвиток хронічної форми тендовагинита плечового суглоба. Утворюються спайки між сухожиллями і капсулою. Це призводить до втрати мастила. З-за цього хвороба може розвиватися уповільненим чином.

Симптоми виражаються в болях, що локалізуються в плечовому відділі. Біль посилюється При рухах, а в спокійному стані має властивість зникати зовсім. Цим дане захворювання відрізняється від всіх інших запалень, зачіпають основні з’єднання кісток. При обстеженні виявляється різка біль точкового характеру. Можливий також хрускіт, що підтверджує наявність захворювання.

Тендовагініт гомілковостопного суглоба проявляється запаленням сухожильних з’єднань і зачіпає зазвичай зовнішні м’язи гомілок. Деякі симптоми можуть бути схожі з ознаками іншими захворюваннями. Варто задуматися про профілактику тендовагинита гомілковостопного суглоба тим людям, у кого після фізичного напруження виникає дискомфорт у нозі. Напруга стопи може провокувати больові відчуття. Така форма хвороби проявляється в набряклості і почервоніння стопи.

 

При розвитку інфекційної форми недуги можливе підвищення температури, загальний стан хворого погіршується. Лікувати інфекційну форму необхідно під контролем лікаря після встановлення діагнозу. Зазвичай застосовується антибактеріальна терапія та фізіотерапія.

Гнійне ураження усувається через розтин гнійника, щоб уникнути зараження сусідніх тканин. Тендовагініт гомілковостопного з’єднання — поширене захворювання. Але грамотне лікування здатне позбавити від болісних явищ.

Запалення сухожиль може торкнутися і колінного суглоба. Не варто плутати це захворювання з розтягуванням, яке виникає при будь-яких травмах. Запальний процес можуть спровокувати заняття деякими видами спорту, такими як волейбол, стрибки, біг.

Симптоми, що свідчать про поразку цій області суглоба, проявляються в болях, які виникають раптово, але посилюються при прогресуванні запалення. При зміні погоди болі можуть загострюватися. Рухливість ноги обмежена. Можливо невелике припухання колінного суглоба і почервоніння цій області.

Кисті рук є самою уразливою частиною тіла. З-за дрібних травм, постійне переохолодження або великих навантажень запальні реакції виникають найчастіше. У таких випадках тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба не має інфекційного походження.

Діагностика та лікування недуги

При перших симптомах запалення сухожилля необхідно звернутися до лікаря. Щоб лікування було успішним, потрібно буде виконувати всі рекомендації медиків. Перш за все, необхідна діагностика. Вона проводиться за допомогою рентгену, УЗД або МРТ. Щоб усунути больові відчуття, пацієнту показаний прийом медикаментів: знеболюючих та протизапальних засобів. Крім того, слід виключити навантаження на суглоб.

При лікуванні тендовагинита лікарем можуть бути призначені наступні препарати:

 • протизапальні препарати групи нестероїдних;
 • глюкокортикоїди;
 • мазі, надають протизапальну дію.

Також, можливо, хворому будуть рекомендовані такі процедури:

 • компреси;
 • масаж;
 • фізіотерапія.

Лікування може бути як медикаментозним, так і з застосуванням фізіотерапії, характерною для впливу при захворюваннях суглобів. Профілактика тендовагинита полягає в регулярних фізичних вправах. Дуже важливо, щоб навантаження розподілялося рівномірно і зачіпала різні групи м’язів.

Набряк зап’ястків рук

Дуже багато людей не звертають уваги на ситуації, коли з’являється набрякання кисті рук. Дане явище може статися абсолютно в будь-якому віці хворого. Захворювання може сигналізувати про появу серйозних проблем в організмі людини.

Зміст статті:

Особливо тривожно, якщо набрякає тільки зап’ясток однієї руки. При невеликих збої в організмі набряк проходить самостійно протягом певного часу.

Правильним рішенням в даній ситуації є своєчасне звернення хворого за порадою до лікаря. Проконсультувавшись, необхідно усунути причину появи набряку, а потім вже приступати до його безпосереднього лікування.

Навіть лікаря не під силу відразу встановити справжню причину. З метою виключення того чи іншого діагнозу потрібно здати ряд аналізів.

Причини набряку зап’ястка

Найбільш поширеними причинами розвитку різного ступеня набрякання прийнято вважати наступне:

 • Венозна кров і лімфа відчувають механічні перешкоди при виведенні з тканин.
 • Ураження стінок судин, від чого змінюється склад крові і лімфи.
 • Ураження спинного або головного мозку ведуть до «паралітичним набряків».

Досить частою причиною набряків вважаються:

 • травми і забиття;
 • недосипання і втома хворого.

Крім того, доведено негативний вплив таких факторів, як часте вживання алкоголю, дотримання нездорового харчування, навіть незручна поза під час сну. Все це може стати причиною опухання кисті рук.

На певну групу людей патологічно впливає спекотна погода, під впливом якої лімфа застоюється, внаслідок чого вона погано виводиться з організму.

 

Набрякають зап’ястки самі по собі рідко. Частіше одночасно з іншими частинами людського тіла. А це означає, що болить серце, нирки або печінку. Навіть банальний зростання маси тіла веде до застою рідини в організмі. Окрема причина — гормональні зміни у жінок під час вагітності.

Лімфедема — страшне захворювання, при якому лімфатичні судини не виводять лімфу. При цьому набряки збільшуються і ведуть до зміни кольору шкіри на руці. Багато людей хоч раз у житті стикалися з раптовим, періодичним або постійним проявом опухання кисті руки.

Від чого ж можуть набрякати зап’ястки у людини? Які фактори на це впливають? Розглянемо деякі з них:

 • Збільшення проникності мембран судин (досить широко поширюється на зап’ясті руки).
 • Зниження рівня електролітів і білка в крові.
 • Порушення функції венозних клапанів.
 • Ураження або видалення лимфососудов.
 • Знижена циркуляція крові через проблеми з роботою серця.
 • Захворювання внутрішніх органів, частіше всього нирок.

Набрякають зап’ястки рук від раптово виниклої алергії. І якщо усунути її причину, пропити курс потрібних антигістамінних засобів, то набряк швидко проходить. Якщо набрякають зап’ястки, потрібна негайна консультація з лікарем. Тільки він зможе встановити причину і допоможе швидко її усунути.

Лікування набряку зап’ястка

Якщо причиною стало запалення або механічна травма, лікар призначить прийом протизапальних препаратів.

У разі іншого захворювання він призначить вам лікування.

 

Ліки застосовують для зняття набряків при нирковій недостатності

А якщо причина в роботі нирок, то почати лікування набряклості кистей рук можна самостійно. Для цього застосовують сечогінні засоби. Наприклад, верошпірон. Він поліпшить виведення рідини і призведе руки у нормальний стан. А ось тривале застосування фуросеміду або лазикс веде до виведення калію з організму. Від цього виникають проблеми з серцево-судинною системою.

Позитивно впливають і народні сечогінні засоби: м’якуш кавуна, зелений чай, відвар з кореня лопуха, листя брусниці, настій із квіток волошки. В цей період необхідно зменшити кількість споживаної рідини. Це не дозволить їй накопичуватися в тканинах рук.

Але при виявленні набряків тільки на одній руці будьте пильні. Самолікування може бути небезпечним. Тільки фахівець здатний встановити причину і призначити правильне лікування.

Набрякання суглобів і «вузли» на пальцях

Самий рухливий органу людини — руки. Адже саме пальці виконують саму дрібну роботу. Вони ж одні з перших зазнають травм і захворювань. Без здорових пальців рук ми обмежені у своєму житті. Таким чином, рухливість суглобів дуже важлива для життєдіяльності людини.

Біль у суглобах викликаються артритами (ревматоїдний, псоріатичний), артрозами, бурситами, травмами, остеомиелитами.

 

При артриті стоншується сполучна хрящова тканина і кістки суглоба травмуються

Поліостеоартроз зустрічається у 40% хворих. Людина помічає, що у нього набряк суглоб вказівного або середнього пальця. Хвороби схильні люди після 40 років, але частіше страждають жінки. На руках виникають вузли Гебердена, розташовуючись біля нігтів. Вони виникають симетрично на обох руках відразу. Хвороби схильні всі суглоби пальців рук. Хворий відчуває печіння, його турбує біль, іноді виникає набрякання суглобів. А третина пацієнтів не відчуває жодних симптомів.

Ревматоїдний артрит викликається стресом, грип, інфекцією. Його провокує переохолодження, застуда. Хворий відчуває, що розпух суглоб вказівного пальця, рідше уражається середній палець. Запалюється і променевозап’ястний суглоб, поразка симетрично. Болі посилюються під ранок. Людину морозить, підвищується температура, він худне.

Псоріатичний артрит характеризується запаленням відразу всіх суглобів пальців рук. Вони стають незвично червоними, нагадують сосиски. Від хвороби страждають 20-50-річні чоловіки та жінки. Їй схильні люди, вже уражені псоріазом.

Хвороба несиметрична: якщо на одній руці опух суглоб вказівного пальця, то на іншій — суглоб зовсім іншого пальця.

Остеоартроз і подагра як причини опухлості

Остеоартроз — періодичне захворювання. Біль виникає при сильних фізичних навантаженнях. У стані спокою вона швидко проходить. Але біль, що вражає суглоб на пальці руки, може прогресувати. Тоді вона не зникає після відпочинку, турбує навіть вночі.

Симптоми такі:

 • суглоби характерно хрустять при русі;
 • рухливість суглобів руки обмежена;
 • краї суглобів ущільнюються і болять;
 • вранці суглоби занадто скуті.

 

Пухлина суглоба тільки великого пальця (теносиновит де Кервена) турбує чоловіків і жінок у будь-якому віці. Виникає вона при сильному навантаженні на суглоб. Біль виникає в місці зіткнення великого пальця з променезап’ясткових суглобів.

Схоже захворювання, якщо набряк зап’ястковий суглоб, що з’єднує великий палець і променеве зап’ясті. Називається це ризартрозом. Симптоми цих захворювань збігаються на 90%. Розрізнити їх допоможе тільки рентгенівський знімок.

Подагра обумовлена неправильним обміном речовин (тобто пуринів). Підвищується рівень сечової кислоти в крові. Починається все з того, що опухають суглоби ніг. Але прогресуюче захворювання вражає і руки. Це вже поліартрит. Частіше напад турбує вночі. Суглоб червоніє, навколо нього підвищується температура. Подагрическая атака може тривати кілька тижнів.

Напади провокуються самою людиною внаслідок вживання дуже жирної їжі, алкоголю, кави, міцного чаю, зловживання лазнею.

Іноді навколо ураженого суглоба пальця руки виникає округла рухома припухлість м’якої консистенції. Це симптоми бурситу. Суглоб набрякає, болить при натисканні. Може почервоніти, навколо нього підвищується температура. Тривале його перебіг може перейти в хронічну форму захворювання. Біль посилюється за сольових відкладень кальцію в суглобі.

Бурсит як причина опухання

Якщо бурсит розвинувся після травми, то, крім запалення, додасться ще і патологічна мікрофлора. Це призведе до гнійного перебігу захворювання. Відповідно, і симптоми стануть гострішими:

 • Сильна біль вразить суглоб на пальці руки.
 • Збільшиться температура всього тіла.
 • Посилиться головний біль, нудота, слабкість.

При сильних фізичних навантаженнях або заняттях спортом можливе зміщення суглобів або навіть кісток. Частіше інших такому вивиху піддається великий палець кисті руки. У зв’язку з тим, що він розташований дещо відособлено, відбувається зміщення суглобових поверхонь відносно один одного. На перший погляд незначна травма повністю паралізує щоденну діяльність людини.

При попаданні в організм бактерій в кістки виникає гнійний процес. Остеомієліт вражає суглоби пальців рук найчастіше після переломів. Погіршується загальний стан, підвищується температура до 40°. Хворий страждає від болю, нудоти, блювоти, ознобу, втрати свідомості. Іноді розвивається жовтяниця. Хронічна форма дещо полегшує страждання хворого. Але виникли свищі з гнійними виділеннями утворюють цілу мережу каналів. У суглобів розвивається нерухомість. Це призводить до викривлення кісток на пальцях рук.

Кожному варто звертати увагу на такі симптоми, як:

 • Набряки кисті руки.
 • Хворобливі відчуття в суглобах.
 • Підвищення температури (часом до 39 градусів).
 • Біль, не купирующаяся прийомом знеболюючих препаратів.
 • Хворобливі відчуття, які турбують вас весь тиждень.

Щоб уникнути появи в подальшому важких ускладнень і наслідків, фахівцями рекомендується проявляти пильність щодо появи таких симптомів. Ніколи не варто ігнорувати появу запалень і набрякання суглобів, у тому числі і рук, оскільки це може свідчити про можливий розвиток небезпечних для життя людини захворювань. Тому хворому, якому довелося випробувати перераховані вище підозрілі відчуття, не варто зволікати з візитом до лікаря-ревматолога або хірурга.

Хвороби зап’ясткових суглобів

Біль у зап’ястках рук — серйозна проблема, що обмежує рухливість суглобів і небезпечна своїми ускладненнями. При болю в зап’ястках неможливо не тільки піднімати тяжкості, виконувати побутові роботи, але і здійснювати елементарні дії, такі як набір тексту на клавіатурі і писати лист від руки.

Зміст статті:

Хвороби суглобів зап’ястків рук потребують негайного лікування, тому, помітивши перші симптоми, необхідно терміново звертатися до лікаря-ревматолога, який визначить точну причину і призначить лікування.

Чому болять зап’ястки?

Біль у зап’ястках і обмеження рухливості виникають з безлічі причин, які можна розділити на дві групи: механічні і запальні. До механічних причин відносяться травми і дегенеративні захворювання, що супроводжуються болем під час руху. У стані спокою біль у зап’ястках зазвичай не відчувається.

Якщо причиною болю є запальний процес в зап’ястках, то, крім болю, відчувається ще і скутість. Також при запаленні суглобів можливий набряк і почервоніння шкіри.

Першою ознакою запального захворювання суглобів зап’ястків є біль, яка нерідко супроводжується скутістю і набряком. Незалежно від того, коли з’являються неприємні відчуття в стані спокою або при русі необхідно при появі перших симптомів одразу звертатися до лікаря. Точна причина хворобливості визначається лікарем за характером болю.

Найбільш частими причинами болю в суглобах зап’ястків є:

 • травми;
 • ревматоїдний артрит;
 • остеоартроз;
 • подагра;
 • інфекційний артрит.

Травми — одна з найбільш частих причин болю в зап’ястках рук. Гострий біль виникає при переломі, розтягуванні і вивиху. При травмі шкіра над пошкодженим суглобом червоніє, з’являється набряк і скутість.

Запалення як причини болю в суглобах


Ревматоїдний артрит — серйозне захворювання, при якому захисна система організму сприймає свої клітини як чужорідні, поступово руйнуючи суглоби. Уражені ділянки запалюються, з’являється біль. Ревматоїдний артрит вимагає запровадження комплексної терапії, що включає амбулаторне, стаціонарне і санаторне лікування. При прогресуванні хвороби можлива деформація суглобів кистей і повна втрата рухливості.

Остеоартроз є наслідком зношування суглобових хрящів. Проявляється хвороба зазвичай у людини в літньому віці, супроводжується болем в області зап’ястя і великого пальця. При остеоартрозі стають неможливими мінімальні навантаження на зап’ястці рук, оскільки одразу виникає гостра біль. Болючість також виникає при натисканні на уражену область.

При гострому нападі подагри запалені суглоби рук дуже набрякають і болять

Сильні болі в зап’ястках рук виникають на пізній стадії розвитку подагри. Дана хвороба проявляється у людини, яка вживає велику кількість м’ясних продуктів. Зловживання тваринними жирами призводить до того, що в суглобах починають накопичуватися кристали сечової кислоти. Першими уражаються суглоби ніг, після чого починають боліти суглоби кистей. При подагрі над суглобами можуть з’являтися подагричні шишки.

Нерідко біль у зап’ястках рук є ознакою інфекційного артриту, основна причина якого — інфекційні захворювання. У гострій стадії інфекційного артриту у людини спостерігається сильна болючість, набряклість і почервоніння шкіри над ураженим суглобом.

Гострий артрит може супроводжуватися погіршенням загального самопочуття і підвищенням температури. При переході в хронічну стадію артрит проявляється періодичними болями.

Нехірургічні методи боротьби із захворюваннями

Лікування хвороб суглобів зап’ястків, незалежно від їх природи, має бути комплексним. Перше, що необхідно зробити, скоротити навантаження. Не слід носити тяжкості, вичавлювати вручну білизна і виконувати будь-які інші дії, при яких зап’ястки випробовують велике навантаження.

Захворювання суглобів передбачають медикаментозне лікування, вибір препаратів залежить від природи хвороби. Для зняття запалення і больового синдрому застосовуються нестероїдні протизапальні препарати. У деяких випадках можуть застосовуватися і гормональні препарати. Ліки застосовуються в різних формах: мазях, таблетках, ін’єкціях. Найбільш часто використовуються наступні препарати: Моваліс, Вольтарен, Сульфазалин, Лефлуномід.

Медикаментозне лікування активно застосовується в гострий період. Коли хвороба переходить у стадію ремісії, призначаються немедикаментозні методи: лікувальна фізкультура, фізіотерапія, масаж, лікувальна дієта. Лікувальна фізкультура дозволяє знімати біль, повертати рухливість. Для посилення ефекту нескладні лікувальні вправи рекомендують поєднувати з відвідуванням басейну.

Фізіотерапія допомагає зменшити біль у зап’ястках і зняти набряк. Популярним методом лікування є магнітотерапія, при якій відбувається розширення судин, відновлюється нормальне харчування тканин. Також ефективний електрофорез, забезпечує більш глибоке проникнення лікарських засобів до ураженої ділянки.

Лікувальна дієта призначається хворим на подагру і артритом, дозволяє усувати неприємні симптоми. Хворим рекомендується вживати їжу, багату антиоксидантами і вітамінами: овочі і фрукти, горіхи, оселедець, печінка. Слід виключити з раціону продукти, що містять високий відсоток жиру і крохмалю.

Ефективний при лікуванні артриту суглобів зап’ястків рук і масаж. М’який вплив масажу покращує живлення тканин, знімає біль. При артриті, остеоартрозі, у відновний період після травм корисно санаторне лікування. Благотворно впливає на суглоби бальнеотерапія, голкорефлексотерапія, радонові ванни.

Одним з найпопулярніших методів санаторного лікування артритів і остеоартрозів є водо — та грязелікування на курортах Мертвого моря. Цілющий склад води і бруду уражені тканини посилено живить, знімає біль, покращує загальне самопочуття хворого.

Хірургічні методи лікування хвороб зап’ястків

Хвороби суглобів зап’ястків з часом прогресують, супроводжуються посиленням больового синдрому, зняти який не здатне ні медикаментозне лікування, методи фізіотерапії. У разі якщо ліки не допомагають, відчувається постійна біль і втрачається рухливість, може бути призначено хірургічне втручання. Одним з найбільш популярних методів хірургічного втручання при артритах і артрозах є артродез. Операція передбачає закріплення суглоба у функціонально вигідному положенні. У результаті йде біль, відновлюється рухливість.

Другий по популярності метод хірургічного лікування — імплантація протеза на місце хворого суглоба. Ендопротезування суглобів кисті допомагає усунути больовий синдром, виправити деформацію пальців і повністю повернути втрачену рухливість. При протезуванні використовуються сучасні протези, які повністю повторюють анатомію суглоба.

Вибір переважного методу хірургічного лікування визначається після повної діагностики. Після операції пацієнт обов’язково проходить курс відновлювальних процедур, що включають носіння шини та фізіотерапію.