Реабілітаційний центр

Тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба

Тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба

Що являє собою тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба і як його лікувати? В організмі людини є безліч сухожиль. Запальний процес в сухожиллях називається тендовагінітом. Хвороба має гостру і хронічну стадію. Розрізняють інфекційне та асептичний перебіг захворювання.

Зміст статті:

Патологічний процес найчастіше зачіпає кисті, передпліччя, стопи. Часто виникає тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба. Хвороба також може вражати сухожилля плечового, ліктьового або гомілковостопного суглобів.

Причини і симптоми захворювання

Тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба має назву синдром Карвіна, або запалення зап’ястя. При такому пошкодженні товщають сухожилля на кисті і на великому пальці руки. Хвороба починається різко, іноді може привести до омертвіння сухожиль.

Біль локалізується на кисті, але може поширюватися і на плече. Больові відчуття можуть посилюватися вночі. Іноді болі можуть бути дуже сильними. Вони виникають при обертанні зап’ястям або при русі великого пальця. Інші симптоми ураження променево-зап’ясткового суглоба: оніміння, поколювання, хрускіт в ураженій області при ворушіння пальцями. Запалення зачіпає сухожилля, яке відповідає за великий палець руки. Невелике полегшення приносить струшування рукою або масаж.

Тендовагініт іноді називають професійним захворюванням. Вважається, що її поява пов’язана з певними видами робіт, при яких м’язи руки, зокрема, кисті, знаходяться в постійній напрузі.

Надмірне навантаження м’язів веде до розвитку недуги. Часто від тендовагинита страждають ті люди, які не отримували травм, але за родом своєї діяльності змушені здійснювати однакові рухи протягом тривалого часу, використовуючи при цьому одну і ту ж групу м’язів.

До групи ризику належать:

  • вантажники;
  • машиністи;
  • піаністи;
  • робітники важкої промисловості.

Дане захворювання можуть спровокувати травми. Тендовагиниту, як правило, схильні лижники і ковзанярі. У цих спортсменів можуть пошкоджуватися сухожилля плечового, гомілковостопного та інших суглобів.

Різна локалізація тендовагінітів

Тендовагініт плечового суглоба виникає при травмах або перенапруженні верхніх кінцівок. Відбувається розрив сухожилля та оболонки. Ушкодження можуть викликати гострий запальний процес, що призводить до обмеження рухливості з’єднання.

Часті невеликі травми провокують розвиток хронічної форми тендовагинита плечового суглоба. Утворюються спайки між сухожиллями і капсулою. Це призводить до втрати мастила. З-за цього хвороба може розвиватися уповільненим чином.

Симптоми виражаються в болях, що локалізуються в плечовому відділі. Біль посилюється При рухах, а в спокійному стані має властивість зникати зовсім. Цим дане захворювання відрізняється від всіх інших запалень, зачіпають основні з’єднання кісток. При обстеженні виявляється різка біль точкового характеру. Можливий також хрускіт, що підтверджує наявність захворювання.

Тендовагініт гомілковостопного суглоба проявляється запаленням сухожильних з’єднань і зачіпає зазвичай зовнішні м’язи гомілок. Деякі симптоми можуть бути схожі з ознаками іншими захворюваннями. Варто задуматися про профілактику тендовагинита гомілковостопного суглоба тим людям, у кого після фізичного напруження виникає дискомфорт у нозі. Напруга стопи може провокувати больові відчуття. Така форма хвороби проявляється в набряклості і почервоніння стопи.

 

При розвитку інфекційної форми недуги можливе підвищення температури, загальний стан хворого погіршується. Лікувати інфекційну форму необхідно під контролем лікаря після встановлення діагнозу. Зазвичай застосовується антибактеріальна терапія та фізіотерапія.

Гнійне ураження усувається через розтин гнійника, щоб уникнути зараження сусідніх тканин. Тендовагініт гомілковостопного з’єднання — поширене захворювання. Але грамотне лікування здатне позбавити від болісних явищ.

Запалення сухожиль може торкнутися і колінного суглоба. Не варто плутати це захворювання з розтягуванням, яке виникає при будь-яких травмах. Запальний процес можуть спровокувати заняття деякими видами спорту, такими як волейбол, стрибки, біг.

Симптоми, що свідчать про поразку цій області суглоба, проявляються в болях, які виникають раптово, але посилюються при прогресуванні запалення. При зміні погоди болі можуть загострюватися. Рухливість ноги обмежена. Можливо невелике припухання колінного суглоба і почервоніння цій області.

Кисті рук є самою уразливою частиною тіла. З-за дрібних травм, постійне переохолодження або великих навантажень запальні реакції виникають найчастіше. У таких випадках тендовагініт променево-зап’ясткового суглоба не має інфекційного походження.

Діагностика та лікування недуги

При перших симптомах запалення сухожилля необхідно звернутися до лікаря. Щоб лікування було успішним, потрібно буде виконувати всі рекомендації медиків. Перш за все, необхідна діагностика. Вона проводиться за допомогою рентгену, УЗД або МРТ. Щоб усунути больові відчуття, пацієнту показаний прийом медикаментів: знеболюючих та протизапальних засобів. Крім того, слід виключити навантаження на суглоб.

При лікуванні тендовагинита лікарем можуть бути призначені наступні препарати:

  • протизапальні препарати групи нестероїдних;
  • глюкокортикоїди;
  • мазі, надають протизапальну дію.

Також, можливо, хворому будуть рекомендовані такі процедури:

  • компреси;
  • масаж;
  • фізіотерапія.

Лікування може бути як медикаментозним, так і з застосуванням фізіотерапії, характерною для впливу при захворюваннях суглобів. Профілактика тендовагинита полягає в регулярних фізичних вправах. Дуже важливо, щоб навантаження розподілялося рівномірно і зачіпала різні групи м’язів.