Реабілітаційний центр

Шишка на кисті руки

Шишка на кисті руки

Шишка на руці часто з’являється несподівано, незалежно від віку та особливостей трудової діяльності людини. При виявленні новоутворення слід звернутися до лікаря, оскільки необхідно контролювати збільшення розмірів пухлини.

Зміст статті:

Якщо не звертати на наявність шишки уваги, згодом це може призвести до розвитку серйозних недуг. У цьому випадку лікувати хворобу буде в кілька разів складніше.

Причини утворення шишки

 

Причин, внаслідок яких з’являється шишка, досить багато. Основними з них можна вважати наступні.

  • Тривалі фізичні навантаження. Саме вони є головною причиною виникнення шишок на руці. До утворення пухлини може призвести навіть неправильне положення кисті руки на комп’ютерної миші.
  • Бурсит — захворювання запального характеру в м’яких тканинах навколо суглобів. Воно піддається лікуванню практично на будь-якій стадії, однак доцільніше почати терапію на ранніх етапах хвороби, щоб виключити таке ускладнення, як шишка на зап’ясті.
  • Хронічний запальний процес, що став причиною скупчення рідини, наприклад, у суглобах пальців рук. Самостійно ця рідина не піде навіть при використанні лікарських препаратів. Тому затягувати з походом до лікаря не варто, адже запущений запальний процес може поширитися далі, вплинувши на чутливість м’яких тканин.

Шишка на зап’ясті може утворитися навіть при разовій перевантаження руки. Досить часто з’являється новоутворення після перенесених травм, зокрема, переломів або сильних ударів. Особливу роль відіграє спадковий фактор, схильність до хвороб суглобів. У цьому випадку стан опорно-рухової системи слід постійно контролювати, проходити планові огляди у лікаря і е нехтувати заходами профілактики.

Якщо отриманий забій викликає деяке занепокоєння, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Промацавши тканини, він призначить препарат, при прийомі якого шишки на руці швидко зникнуть.

Нетрадиційні лікарські засоби

Нетрадиційна медицина пропонує ряд ефективних рецептів, доступних кожному. Один з методів зцілення — це усунення шишок на руці за допомогою мідної монети. Мідь благотворно впливає на запальні процеси, сповільнює їх. Монета попередньо обробляється антибактеріальним засобом і поміщається в сольовий розчин, де має пролежати кілька годин. Після закінчення цього часу монету кріплять на кисті руки і не знімають протягом декількох тижнів.

Особливо ефективними такі маніпуляції будуть в перші кілька днів після того, як з’явилася шишка, поки вона не встигла огрубеть. Примативать монетку потрібно дуже щільно, але не порушуючи кровообігу. Якщо забинтованная рука почала німіти або змінився її колір, пов’язку слід злегка ослабити. Оптимально підходить для цих цілей еластичний бинт, надійно фіксує монету.

При запущеному захворюванні на руку може бути накладено 70% спиртовий компрес. Найчастіше його роблять на ніч, даючи шкірі вдень відпочити. Наважуючись на таке лікування, слід перевірити чутливість шкіри, завдавши на неї спирт в незначних кількостях. Якщо на руці виявляться плями червоного кольору, від застосування даного методу варто відмовитися.

Ефективним засобом проти шишки на кисті є настоянка з квіток календули, залитих горілкою і настояних протягом тижня. Розташований, наприклад, на зап’ясті лівої руки, такий компрес надає ще й зігріваючу дію. Календула має яскраво виражену антибактеріальну і загоюючим ефектом, що може призвести до легкого поколювання. Курс лікування становить від 10 днів до 2 тижнів. Якщо за цей період поліпшення не настало, фахівці рекомендують звернутися до інших методів терапії.

Загальноприйняті методи терапії

Перш чим лікувати шишки на суглобах, пацієнт повинен пройти повне обстеження. Спочатку буде зроблений рентгенівський знімок, який повинен спростувати наявність злоякісних утворень. Далі піде УЗД, необхідне для локалізації місця пухлини та виявлення її структури. І тільки після того, як буде отримана повна клінічна картина, лікар ще раз огляне руку і призначить лікування. Залежно від ступеня занедбаності хвороби можуть використовуватися різні терапевтичні методи.

Невелику пухлину лікують за допомогою фізіотерапії

  • Фізіотерапія. Призначається, якщо хвороба знаходиться в зародковій стадії. Займе таке лікування не менше місяця, але і пройде абсолютно безболісно і навіть приємно.
  • Прокол. Освіта на руці проколюється спеціальним шприцом, з допомогою якого рідина видаляється з шишки. Після процедури суглоб фіксується спеціальним бандажем, для того щоб виникла порожнину повністю заросла, а рідина з суглоба в неї не надходила.
  • Найбільш радикальний метод лікування освіти на руці — хірургічне втручання. Після операції призначається безліч процедур, спрямованих на те, щоб будь-якими шляхами запобігти рецидив.

До оперативного втручання лікарі вдаються вкрай рідко, намагаючись обійтися більш простими методами. Завдання пацієнта — неухильно виконувати всі приписи, щоб не дати хворобі ні єдиного шансу.