Реабілітаційний центр

Хрускіт в ліктьовому суглобі

Хрускіт в ліктьовому суглобі

Організм людини, як і будь-який механізм, що складається з деталей — органів, які з часом зношуються, вимагають дбайливого відношення, лікування і профілактики. Особливу навантаження терпить опорно-рухова система. Професійна діяльність кожного з нас вносить свої корективи в роботу всього організму і його систем.

Зміст статті:

Часто працівники сільського господарства, будівельники, спортсмени, дизайнери, швачки, які тривалий час виконують згинання і розгинання одного виду суглоба, перевантажують роботу сухожиль, що викликає хрускіт в ліктьовому суглобі і його запалення під назвою кондилит.

Причини захворювання

Рухи, які викликають хрускіт, часто виникають у кожного з нас. Але проблемою це можна назвати тільки в певному випадку. Є деякі особливості виникнення хрускоту в ліктьовому суглобі, на які потрібно звернути увагу. До них відносяться:

 

Чому виникає травма у спортсмена під час кидка

 

  • Освіта міхура з газу суглобової рідини, який при розриві викликає хрускіт (кавітація). Періодичність — не менше 20 хвилин, при цьому людина не відчуває ніякого болю.
  • Дисплазія ліктьового суглоба, при якій з’являється хрускіт. Спостерігається у людей, які страждають вадами серця, артритами і артрозами.
  • Тендиніт, бурсит можуть викликати хрускіт, коли зношується хрящова тканина, зникає природне ковзання суглоба по суглобу.
  • Гіпермобільність суглобів, їх підвищена активність провокує хрускіт в ліктях. Виявляється у жінок у віці від 25 років. Причина в зміненому білку сполучної тканини, яка будує суглоби. Існує й інша назва цього стану: слабкі зв’язки.

 

Точні причини і фізичні механізми, які викликають дискомфорт, досконально не вивчені, але вищевказані особливості ліктьових суглобів можуть провокувати вже відомі хвороби.

Кондилит суглоба

Багато медики приходять до висновку, що біль в лікті — це вторинне прояв основного захворювання, наслідок, що випливає з первинного недуги, яке дуже часто призводить до серйозних травм: ударів, ударів, переломів, вивихів, тріщин і мікротріщин, розтягування і розривів зв’язок.

 

Кондилит ліктьового суглоба тим і відрізняється від травм, що при звичайних рухах (згинання і розгинання) біль не виникає. Як тільки людина отримує навантаження, то відразу відчуває ниючий біль, який не проходить протягом місяця. Якщо кондилит ліктьового суглоба не лікувати, то біль буде переслідувати пацієнта і при найменших навантаженнях, навіть при рукостисканні.

Утримувати предмет стає неможливо, тому що знижується тонус м’язів. При пальпації кондилит ліктьового нерва з’являється через болючі точки. Вночі — в період сну — біль не спостерігається, якщо вдень не було великих навантажень і рухів в ліктьових суглобах.

Захворювання кондилит прогресує зазвичай на одній руці, яка є провідною у спортсменів (гравці в теніс, гольф), будівельників, теслярів, працівників сільського господарства. Поразка може локалізуватися з внутрішньої (медіальний кондилит) і зовнішньої (латеральний кондилит) сторони ліктьового суглоба.

Порушення кальцієвого обміну і відкладення солей в області суглобових сухожиль може викликати кондилит.

Загрози для життя захворювання не представляє, але без медикаментозної підтримки запалення сухожиль і просунеться на сусідні тканини. Може виникнути бурсит. Можуть руху, з’являється припухлість, біль при обстеженні, жар. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то без операції кондилит не вилікувати.

Локальне запалення м’язів, сухожиль повинна ліквідувати терапія місцевого призначення.

Нестероїдні протизапальні засоби, у складі яких присутній ібупрофен, знімуть біль і протягом 3-4 тижнів повністю усунуть її. Перорально застосовувати лікарські засоби, щоб ліквідувати кондилит, не рекомендується.

Неврит ліктьового нерва

Часте оніміння м’язів рук, періодично повторюється і зачіпає безіменний палець і мізинець, судоми — початкові ознаки невриту. Щоб не втратити працездатність внаслідок атрофування китичних м’язів, потрібно приймати термінові заходи.

Причини, що викликають неврит ліктьового суглоба, включають травми правої і лівої рук, здавлення нерва в анатомічно вузькій області кістки, часті переохолодження, хворобливі тертя нерва (вальгусний лікоть). інфекційні захворювання, переломи і удари, тріщина кістки, пошкодження ріжучими предметами, отруєння, хронічний алкоголізм, порушення в роботі щитовидної залози, цукровий діабет, нестача вітамінів і мінералів.

 

Дуже часто неврит ліктьового суглоба виникає тому, що вражаються периферичні нерви, перебуваючи у кістково-м’язових каналах, які бувають неправильної вузької форми. Ця суженность здавлює стовбур нерва, розвивається тунельний синдром.

Якою б не була причина невриту, потрібно знеболити її медикаментозно, наситити організм вітамінами групи В, використовувати препарати для розширення судин, поліпшення кровообігу. Масаж, голковколювання, фізіопроцедури будуть доречні при невриті ліктьового суглоба.

Лікування уражень ліктьових суглобів

Дуже важливу роль відіграє ліктьовий суглоб у житті людини, і допускати його хвороби не варто. Адже можна втратити працездатність, погіршити якість свого життя. Зовсім нешкідливий хрускіт, незначна маленька тріщина може згодом перерости у важке захворювання.

До сучасних методів лікування уражень ліктьових суглобів відноситься технологія остеосинтезу суглобових фрагментів кісток, ендопротезування, артроскопія для корекції внутрішніх складових.

Операції остеосинеза проводять, застосовуючи анатомічно модельовані пластини, які мають кутову стабільність. Можна відразу виконувати рухи з допомогою даних засобів, не потрібно фіксувати руки в гіпсових пов’язках. Функції ліктя відновлюються досить швидко після хвороби. До профілактичного лікування після операції відноситься лікувальна фізкультура (механотерапія). Остеосинтез ліктьового суглоба допоможе зберегти його працездатність, але прискорювати процес зняття механізму не потрібно. Показником можуть стати тільки повноцінні рухи.

Патологічні запальні процеси в ліктьовому суглобі можна зменшити, застосувавши нестероїдні протизапальні засоби: дикловит, диклофенак, артрозан, мобілак, наклофен. Стан хворого можна поліпшити завдяки властивостям препаратів, знизити проникність капілярів, згортання крові. Але лікування повинно проводитися тільки під наглядом лікаря, щоб уникнути побічних ефектів.

Особливою популярністю користуються мазі, гелі. Ці засоби можна сміливо застосовувати пацієнтам із захворюваннями ШКТ та іншими протипоказаннями для внутрішніх коштів після того, як проведений остеосинтез ліктьового відростка.

Финалгон, диклофенак, вольтарен втирають в хворий ліктьовий суглоб, і вже через деякий час настає полегшення, знімається жар і набряк, поновлюються руху.

У комплексне лікування входить застосування хондропротекторів: хондроксид, терафлекс, артра. Вони відновлять в ліктьових суглобах зруйновану тканину, запобігають хвороби.

Препарати кальцію, будівельного матеріалу всіх кісткових тканин, мають визначальне значення при даній терапії. При будь-якій травмі або руйнуванні хрящової тканини організм збирає кальцій з усіх можливих клітин. Вони, в свою чергу, починають страждати із-за нестачі цього будівельного матеріалу.

Насичення кальцієм — першочергове завдання пацієнтів з хворими суглобами. Препарати кальцемін, вітрум, теравіт в повному обсязі виконають це завдання по відновленню рухів у ліктьових суглобах.

Терапія народними засобами

Застосування настоїв, мазей, компресів з різних лікарських трав є найбільш ефективними видами допоміжної терапії ліктьових суглобів, хвороб та реабілітаційного періоду.

Зняти набряк і жар допоможе лікування крижаним чаєм. Робимо звичайну заварку в пропорції 1 ч. л. на склянку окропу. Цей напій заливаємо в пакети і заморожуємо до повної готовності. Потім прикладаємо до хворого ліктя, обмотуємо бинтом на 15 хвилин кілька разів в день. Застосовуємо лікування 4 дні.

Оливкова масло, змішане зі свіжим подрібненим листям лавра, нагрівають на водяній бані до сорока градусів. Потім застосовують лікування у вигляді компресу.

Молочним компресом з прополісом просочують серветку і прикладають до хворого ліктя протягом місяця на 2 години 2 рази на день (1 ч. л. прополісу і 100 мл молока). Лікування дає протизапальний ефект.

Якщо 200 г блакитної глини залити склянкою гарячої води і викласти на марлю, складену вдвічі, то прикладання її до хворої ділянки дасть негайний ефект. Лікування проводять протягом 3 тижнів по 3 рази в день.

Методи фізіотерапії

Лікування холодом відносять до перших і дає позитивний результат методам. Воно має назву: кріотерапія. Важливо при цьому не нашкодити хворому суглоба шляхом переохолодження. Тривалість сеансів лікування всього за 2 хвилини.

Ультрафонофорез з гідрокортизоном збільшить проникність шкіри і препарат потрапить на уражені ділянки ліктя. Лікування налагодить руху, хрускіт зникне, ефект досягається після 7-10 сеансів.

Щоб поліпшити місцевий кровотік, активувати процеси обміну в тканинах, посилити регенерацію, застосовують імпульсну магнітотерапію, а покращить ефект ударно-хвильова терапія із застосуванням акустичних хвиль.

Трофічні процеси та кровообіг покращаться, якщо застосувати диадинамотерапию. Вплив низькочастотного монополярного імпульсного струму посилить приплив кисню до хрящовим тканин хворого ліктьового суглоба і прибере хрускіт.

Яке захворювання виникло ні в нашому організмі, його простіше попередити, чим вилікувати. Активний спосіб життя та відмову від шкідливих звичок — це хороша профілактика хвороб ліктьових суглобів.

Кілька простих рекомендацій допоможуть зберегти ліктьові суглоби в повному здоров’ї і продовжать працездатність. До них відносять:

 

  • Розумне розподіл фізичних навантажень (руху з перервами).
  • Обов’язкова розігріваюча розминка перед початком роботи.
  • Використання еластичних бинтів при перенесенні різного виду вантажів.

 

Хрускіт в ліктях — це диагностируемий і піддається лікуванню процес. Сучасна медицина відкриває багато перспектив і методів одужання для людей, яких турбує це стан.